Pojedynek braci

W meczu rozegranym 18 grudnia pomiędzy New York Knicks i Philadelphią 76ers naprzeciw siebie stanęli dwaj bracia. Starszy, Jerian Grant gra jako rozgrywający w drużynie z Nowego Jorku, natomiast młodszy, Jerami Grant pełni rolę niskiego skrzydłowego w ekipie z Philadelphii. Obydwaj bracia zagrali więc w piątkowym meczu przeciwko sobie. Który z nich wyszedł zwycięsko z tego pojedynku?

 Jerami Grant jest młodszy od Jeriana o 2 lata, ale to on zaczął karierę w NBA jako pierwszy, kiedy w drafcie do ligi NBA w 2014 roku został wybrany przez Philadelphię z 39 numerem w drugiej rundzie (stąd wziął się zresztą jego numer na koszulce).

Jerami swoją koszykarską karierę budował na uczelni Syracuse, gdzie w trakcie dwóch sezonów spędzonych w drużynie uniwersyteckiej zdobywał średnio 12.1 punktów, 6.8 zbiórki, oraz 1.4 asyst na mecz przy średniej skuteczności rzutów wynoszącej 49.6 %. W swoim debiutanckim sezonie w NBA Jerami zdobywał średnio 6.3 pkt, 3.0 zbiórki i 1.2 asysty w 65 meczach sezonu regularnego.

W tym sezonie Jerami spisuje się natomiast już nieco lepiej, jak do tej pory zdobywa bowiem 9.5 pkt, 4.6 zbiórki, 1.2 asysty i 1.8 bloku na mecz.

Jerian Grant z kolei wybrany został w tegorocznym drafcie z numerem 19 w pierwszej rundzie przez Washington Wizards, ale od razu oddany został do New York Knicks. W tym sezonie w 25 meczach, w których jak do tej pory wziął udział notuje średnio 5.4 pkt, 1.9 zbiórki i 2.5 asysty na mecz. Jerian Grant ukończył  college w Notre Dame, gdzie w swoim ostatnim sezonie zdobywał średnio 16.5 pkt, 3.0 zbiórki, 6.7 asysty i 1.7 przechwytu na mecz.

W piątek w Philadelphii obydwaj bracia stanęli naprzeciw siebie. Młodszy Jerami zdobył 8 punktów, 1 zbiórkę i 1 przechwyt trafiając 2 ze swoich 8 rzutów i grając przez 26 minut. Starszy Jerian w ciągu 22 minut spędzonych na parkiecie zdobył 4 punkty, 2 zbiórki i 2 asysty trafiając z kolei 2 z 6 swoich rzutów z pola.

Drużyna New York Knicks wygrała mecz, ale to młodszy z braci, Jerami, który gra w Philadelphii zaprezentował się nieco lepiej na parkiecie. Można więc powiedzieć, że bracia wyszli z tego pojedynku mniej więcej tak samo.

Dodatkową ciekawostką może być też fakt, że obydwaj bracia są z kolei synami innego byłego zawodnika grającego kiedyś w NBA- Harveya Granta, który grał w Washington Bullets i w Portland Trail Blazers, zaliczył też epizod w składzie drużyny z Philadelphii, natomiast wujkiem  dwóch młodych braci jest znany z gry w charakterystycznych goglach Horace Grant, który w latach 90-tych grał między innymi w drużynach Orlando Magic i Los Angeles Lakers.  Jest więc duża szansa na to, że w kolejnych sezonach będziemy oglądać częściej takie pojedynki tych dwóch braci biegających po parkietach NBA.

(Na zdjęciu karty z kolekcji Panini z wizerunkami zawodników)

jerian grant card nyk2jerami grant philadelphia

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s